Sakralne zabytki 2

Pokazuję Państwu okładkę drugiego tomu albumu ,,Zabytki sakralne gminy Wałcz” autorstwa Jarosława i Maćka Leszczełowskich.
Tym razem na okładce, w malowniczym otoczeniu lasów, kościół w Głowaczewie.
Zakres tej publikacji obejmuje opis architektury i wyposażenia kościołów znajdujących się na terenie dzisiejszej gminy wiejskiej Wałcz. Od tego założenia uczyniliśmy kilka wyjątków, opisując i pokazując rzymskokatolickie świątynie w Skrzatuszu, Tucznie i Toporzyku.
Książka, która już niebawem będzie dostępna w Bibliotece Publicznej Gminy Wałcz ma formę bogato ilustrowanego albumu z unikatowymi fotografiami Maćka Leszczełowskiego.
W albumie 2 oprócz wymienionych wcześnie kościołów w Skrzatuszu, Tucznie i Toporzyku znajdują się kościoły z Lasek Wałeckich, Strączna, Nakielna, Rutwicy, Prusinowa, Dzikowa, Gostomi, Witankowa, Zdbic, Głowaczewa, Szwecji Różewa i nieistniejącego już dzisiaj kościoła w Kłosowie.