Nasza kolejna książka

Przedstawiam Państwu album wydany przez Bibliotekę Publiczną Gminy Wałcz: ,,Sakralne gminy Wałcz 1" Jarosława i Maćka Leszczełowskich. W kolejnych postach będę po kolei zdjęcia kościołów autorstwa Maciek Leszczełowski - Fotografia architektury. Na początek kościół św. Heleny w Kłębowcu.

Jeśli zechcecie z nami odbyć niezwykłą podróż po zabytkach sakralnych naszej gminy i gmin ościennych, to nie ma lepszej okazji. Zaglądamy okiem fotografa w zakamarki często niedostępne dla zwykłego turysty. Oczywiście to wszystko z solidną dawka historii dotyczącej budowli sakralnych, okoliczności ich powstania oraz losów ludzi z nimi związanymi. Rzetelne i przystępne opisy tych budowli, ich wystroju, symboliki oraz niesamowicie ciekawych dziejów wyszły z pod ręki badacza i pasjonata historii naszego regionu Jarosława Leszczełowskiego.

Książka dostępna jest w Biblioteka Publiczna Gminy Wałcz