Witamy na stronie biblioteki publicznej

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami dostępnymi na stronie

Podsumowanie powiatowego etapu konkursu strażackiego

Dodane 7 marca, 2023

Czytaj więcej...

Wizyta małych czytelników ze szkoły podstawowej w Chwiramie

Dodane 2 marca, 2023

Czytaj więcej...

Spotkanie autorskie z Jarosławem Leszczełowskim

Dodane 24 lutego, 2023

Czytaj więcej...

,,Zróbmy sobie bajkę”- teatralne warsztaty w Kłębowcu

Dodane 24 maja 2019

Warsztaty 01.10-26.10.2018 r. Świetlica Wiejska w Kłębowcu. Środki na ten cel zostały pozyskane z Złocienieckiego Ośrodka Kultury w ramach programu z Ministerstwa Kultury - Edukacja Kulturowa dla Umiejętności Społecznych.
Warsztaty, które były zrealizowane w Kłębowcu wychodziły naprzeciw potrzebom dzieci i całego społeczeństwa wiejskiego w Kłębowcu w zakresie zabawy, integracji, komunikacji i budowania relacji wśród rówieśników i między rodzicami a dziećmi. Grupę docelową stanowiło 15 dzieci w wieku 8-14 lat, pochodzące w większości z rodzin dysfunkcyjnych, ze środowiska popegeerowskiego i rolniczego.
Podczas realizacji inicjatywy, w okresie od 01.10.-26.10.2018 r. przeprowadzono 5 warsztatów teatralnych dla 15 dzieci w wieku od 8-14 lat z miejscowości Kłębowiec. W warsztatach mogli wziąć udział zainteresowani rodzice, których zaangażowaliśmy do pomocy przy zrobieniu dekoracji i strojów dla młodych aktorów, oczywiście zgodnie z ich sugestiami. Warsztaty polegały na zintegrowaniu grupy, ułożeniu przez nią scenariusza spektaklu teatralnego, spisaniu go, wybraniu muzyki i scenografii. W działania było zaangażowanych wiele osób o uzupełniających się kompetencjach (prowadzący warsztaty, koordynator, dzieci, rodzice).
W warsztatach nic nie było oczywiste, zostawiliśmy tu pole do popisu dzieciom, nic nie sugerowaliśmy i o niczym nie decydowaliśmy, niczego nie sugerowaliśmy. Uczestnicy ułożyli fikcyjną bajkę, która poruszała realne problemy dzieci i związane z nimi zagadnienia. Dla prowadzących istotne było obserwowanie dzieci, które dobrze się bawią i nawet nie zauważają, że się czegoś uczą. Akceptacja własnych emocji, świadomość tego, że nie ulegają one wartościowaniu, że mają do nich pełne prawo, że nikt im nie może rozkazać, co mają czuć, robić albo powiedzieć, ze to co robią jest złe – to ważny krok w drodze ku temu, by poczuć się ze sobą lepiej, podnieść poczucie własnej wartości. Projekt idealnie odpowiedział na potrzeby dzieci – pozwalając im spojrzeć na fikcyjny świat i zastanowić się, jakie emocje przeżywają bohaterowie, jak je nazwać, jaki wyraz twarzy, gesty im towarzyszą. Projekt był początkiem edukacji emocjonalnej dzieci.” Na zakończenie zostanie przygotowany został spektakl teatralny dla zaproszonych gości.

Biblioteka na Facebooku

Licznik odwiedzin

0154329

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze

    Archiwa

    Kategorie

    Meta