Witamy na stronie biblioteki publicznej

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami dostępnymi na stronie

Podsumowanie powiatowego etapu konkursu strażackiego

Dodane 7 marca, 2023

Czytaj więcej...

Wizyta małych czytelników ze szkoły podstawowej w Chwiramie

Dodane 2 marca, 2023

Czytaj więcej...

Spotkanie autorskie z Jarosławem Leszczełowskim

Dodane 24 lutego, 2023

Czytaj więcej...

Spotkanie autorskie z Arkadiuszem Niemirskim

Dodane 24 maja 2019

Biblioteka szkolna Gimnazjum w Chwiramie wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną w Karsiborze zorganizowała spotkanie młodzieży z panem Arkadiuszem Niemirskim.
A oto parę słów o poecie:
W czasach szkolnych satyryk i kabareciarz (poczucie humoru i dowcip pozostały mu do dziś). Z zawodu magister zootechniki. Od 1999 r. zaczął zajmować się twórczością literacką. Autor książek dla młodzieży i dorosłych. W 2000 zadebiutował powieścią “Pan Samochodzik i skarby wikingów”. Do 2006 wzbogacił tę kultową serię o szesnaście tomów. W lipcu 2003 nakładem wydawnictwa OSSOLINEUM ukazała się jego pierwsza “oryginalna” powieść detektywistyczna dla młodzieży “Pojedynek detektywów”, a na jesieni tego samego roku zbiór opowiadań kryminalnych “Zbrodnia prawie doskonała”.
“Prowokator” (Wydawnictwo Wołoszański, 2014) to jego ostatnia powieść dla dorosłych. Na jesieni 2015 na rynku księgarskim pojawiły się wznowienia dwóch starszych powieści: “Pojedynek detektywów” i “Testament bibliofila” z nowym zakończeniem (Wydawnictwo “Skrzat”).
“Dziennik grzesznika” to jego najnowszy tom (2016).
Po spotkaniu, w zaciszu biblioteki, przedstawicielka szkolnej TV Dominika Wyrzykowska przeprowadziła bardzo interesujący wywiad z autorem.
Zapraszamy do biblioteki, gdzie czekają na Was książki pana Arkadiusza Niemirskiego! Kto lubi czytać kryminały i literaturę detektywistyczną na pewno będzie zachwycony!

Biblioteka na Facebooku

Licznik odwiedzin

0160513

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze

    Archiwa

    Kategorie

    Meta